Haber

Torbalı Belediyesi Türkan Saylan Parkı açıldı

Torbalı Belediyesi yürüyüş yolu, basketbol sahası, çocuk oyun parkı ve fitness alanının yer aldığı toplam 2 bin 830 metrekare alana sahip. Dr. Türkan Saylan Park açılışını yaptı

Torbalı Belediyesi oyun parklarının sayısını artırıyor

Torbalı Belediyesi ekipleri ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe genelinde yeni parklar yapılırken bir yandan da mevcut park ve bahçelerde yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Torbalı Belediyesi ekipleri Muratbey Mahallesi’ne yeni bir park kazandırdı. Hızla büyüyen mahallenin yeni yerleşim merkezlerinden biri olan 3522. Cadde’ye eklenen parkın açılışını Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adı verildi. Resmi açılışı dün yapılan park, çocuklar tarafından büyük beğeni topladı.

TÜRKAN SAYLAN İSİM VERDİ

Oldukça geniş bir alana sahip olan ve çocuklar için aslına sadık kalınarak donatılan parkta farklı oyun alanları bulunuyor. Hayatını eğitime, bilime ve sağlığa adayan toplam 2.830 metrekare alana sahip olan parkta yürüyüş yolu, basketbol sahası, çocuk oyun alanı ve fitness alanı yer alıyor. Türkan Saylan’ın adını taşımaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Dr.

OTOPARK SAYISI ARTIRILACAK

Torbalı’daki yeşil alan ve aktivite alanlarını artırmaya devam edeceklerini belirten Lider Tekin, “Prof. Dr. Çocuklarımız Türkan Saylan Parkı’nda eğlenmeye başladı. Gülen yüzlerini görmek bizi daha da mutlu ediyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için ilçe genelinde çalışmalarımız devam edecek. Yeni oyun alanlarımızın yanı sıra tadilat gerektiren parklarımızı daha güvenli hale getireceğiz. Her şey çocuklarımız için” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gurpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu