Haber

Kocaeli Valisi: Rehine Operasyonunda Şüphelinin Üzerinde Silah ve Mekanizmalar Bulundu

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, başarıyla tamamlanan rehine operasyonunun ayrıntılarını paylaştı. Yavuz, şüphelinin üzerinde 2 silah ve bir düzeneğin bulunduğunu belirterek, “Arkadaşlarımız onu çok ani bir operasyonla etkisiz hale getirdi.”

Procter & Gamble’ın (P&G) Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) İhsan Dede Caddesi üzerindeki fabrikasında bugün saat 14.40 sıralarında başlayan rehine krizi, saat 23.50 sıralarında sona erdi. 7 rehine kurtarılırken, şüpheli gözaltına alındı.

Başarılı bir şekilde tamamlanan operasyonun ardından basına açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, “Amacımız kardeşlerimizi oradan sağ salim çıkarmaktı. Biz aslında değerli emniyet mensuplarımız, istihbaratımızla bu süreci değerlendirerek bir çalışma gerçekleştirdik. Teşkilat ve mümkün olan tüm temasları kurduk ve ardından küçük bir operasyonla rehinelere zarar vermeden etkisiz hale getirdik.” Çünkü müzakerelerden sonuç çıkmadı. Her bir kardeşimizin sağlık durumu iyi. Olay sırasında içerideydik. Tüm rehinelere geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Biz Türkiye’nin barışından ve güvenliğinden yanayız. Bildiğiniz gibi bu tür davranışlar sergileyen herkes hakkında ilk yapılacak işlem hukuk olacaktır. Güvenlik güçlerimiz üzerine düşeni yapıyor. “Görevini titizlikle yerine getirdi” dedi.

İhtiyaçlar için dışarı çıktı ve operasyon başlatıldı.

Operasyonun ayrıntılarını paylaşan Vali Yavuz, “İhtiyaç nedeniyle dışarı çıktığında biz de ona göre konuşlandırıldık. Alternatif bir kadroyla çalıştık. Eylem tarzını bir kez daha değerlendirdik. Değerli polislerimiz ve kahraman güvenlik güçlerimiz gerekeni yaptı. Rehinelerin zarar görmeyeceğini anladığımız anda müdahale ettik ve gereğini yaptık. 2 silah gerçekleştirdik. Üzerinde de mekanizmalar vardı. Dolayısıyla bu konuda hassas davranıyoruz. Her ihtimali değerlendiriyoruz. Arkadaşlarımız gerekli incelemeyi yapacak ve soruşturmanın detayları üzerinde çalışacaklar” dedi.

Vali Seddar Yavuz, şahsın içeriye ateş edip etmediği sorusuna, “Operasyonumuz sırasında herhangi bir rastgele atış girişiminde bulunamamıştır. Arkadaşlarımız onu çok ani bir eylemle etkisiz hale getirdi.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu