Teknoloji

Casper’dan 2024’e damga vuracak 5 teknoloji trendi

Yapay zeka teknolojisinin ilerlemesinden yüksek hızlı internet kullanımına, çevre dostu teknolojilerden kuantum bilgisayarların geliştirilmesine kadar pek çok gelişme, kullanıcıların teknoloji kullanım alışkanlıklarını değiştiriyor. Bu yeni teknolojilere her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu kapsamda yerli teknoloji markası Casper 2024 ve sonrasında teknoloji dünyasını bekleyen 5 trendi kullanıcılarla paylaştı. Casper’ın paylaştığı trendler şu şekilde:

1. Üretken yapay zeka benzeri görülmemiş çalışmalara imza atacak

Araştırmalar, yapay zekanın 2025 yılına kadar tüm verilerin yüzde 10’unu oluşturacağını öngörüyor ve bu alanda 2024 yılında büyük bir büyüme bekleniyor. Birçok sektör ve işletme, daha verimli ve daha optimize çalışmak için yapay zeka uygulamalarını iş süreçlerine nasıl dahil edecekleri üzerinde çalışıyor. . Microsoft’un yeni yapay zeka (AI) platformu Windows Yardımcı Pilotu Dünyanın her yerinden gelen bilgileri dengeli bir şekilde bir araya getirerek akıcı, samimi ve güçlü argümanlarla desteklenebilen bir çıktıya dönüştürebilir. Casper, Microsoft ile yaptığı iş birliği kapsamında Windows 11 yüklü tüm bilgisayarlarda Windows Copilot uygulamasını kullanıcılarına sunuyor.

2. Yeni ekran teknolojileri bilinen tüm kuralları yıkacak

ABD’de 1967’den bu yana her yıl düzenlenen fuarda tüketici elektroniğindeki en son teknolojik yenilikler yer alıyor. Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) , bu yıl da büyük ilgi gördü. Geleceğe yön verecek çalışmaların tanıtıldığı fuarda, ekran kullanımını kolaylaştıran heyecan verici teknolojiler yer aldı. Peyzajın kalitesini arttırır ve dekorasyonda da kullanılabilir. şeffaf televizyongöz sağlığını olumsuz etkiliyor Mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyebilen görüntü teknolojileri, taşınabilir ve katlanabilir monitörFuarda öne çıkan teknolojiler arasında yer aldı.

3. Performansı güçlü ve tasarımı şık olan bilgisayarlar tercih edilecektir.

Günlük kullanım, uzaktan çalışma, çevrimiçi eğitim veya oyun için bilgisayarlara olan ihtiyaç artıyor. Bu gereksinimin 2024 ve sonrasında daha yüksek bir performansa dönüşmesi bekleniyor. Özellikle bir oyun bilgisayarının sağladığı performans kriterleri ve ağır grafik özellikleri, donanım gerektiren iş alanlarında profesyoneller tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcıların hem iş hem de eğlence amaçlı donanıma sahip masaüstü bilgisayarlara veya mobilite konforuna sahip güçlü dizüstü bilgisayarlara olan ilgisi artacak. Gelecek yıllarda tüketici tercihlerini güçlü performansa sahip bilgisayarlar belirleyecek olsa da kullanıcılar, cihazlarında şık bir tasarım da talep edecek.

4. Çevre dostu teknolojilerin pazar payı artacak

Ülkeler ve şirketler net sıfır emisyon taahhütlerini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürürken, çevre dostu teknolojiler 2024 yılında da ilgi odağı olmaya devam edecek. Bireyler de çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmek ve karbon emisyon oranlarını azaltmak için teknolojiden daha fazla yararlanacak. Fosil yakıt tüketimini azaltmak amacıyla üretilen elektrikli otomobil, bisiklet, scooter ve toplu taşıma araçlarında teknolojik gelişmeler devam edecek ve pazar payları artacaktır. Teknoloji dünyası, altyapı ve hizmetlerin güç tüketimini ve karbon emisyonlarını azaltmaya öncelik verdiği yeşil bulut bilişimi ve sürdürülebilir uygulamaları giderek daha fazla benimseyecek.

5. Kuantum bilgisayarlar yeni evrenlerin keşfinde önemli rol oynayacak

Bilim insanları ve mühendisler, klasik klasik bilgisayarlarla çözülmesi mümkün olmayan bazı problemleri, kuantum bilgisayarlarla çözmenin daha kolay olacağını öngörüyor. Gücün ve malzemelerin atom ve atom altı düzeylerdeki davranışını açıklayabilen kuantum bilgisayarlar, kuantum sistemlerinin öğrenilmesine, modellenmesine ve şekillendirilmesine yardımcı olacak. Bu yetenek, fizik anlayışını geliştirecek ve bilgisayar çipleri, iletişim cihazları, güç teknolojileri, bilimsel araçlar, sensörler, saatler ve materyaller gibi kuantum mekaniğinin rol oynadığı tüm cihazların tasarımını etkileyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu