Haber

Emniyetten, İtalyan suç örgütü yöneticisinin Antalya’da yakalanmasına ilişkin açıklama Açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, “Uluslararası Uyuşturucu Ticareti” cürmünden kırmızı bültenle aranırken Antalya’da yapılan başarılı operasyonla yakalanıp tutuklanan suç örgütü yöneticisi Luciano Camporesi’yle ilgili İtalya İnterpolü ile irtibata geçildiğini, sürecin hassasiyetle takip edildiğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden, İnterpol tarafından aranan İtalyan hata örgütü yöneticisinin Antalya’da gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre, Türk makamlarınca kırmızı bültenle aranan bir kişinin İtalya’da yerinin tespit edilmesi, yakalanması ve Türkiye’ye iade edilmek üzere tutuklanması sonrasında, İtalya’da faaliyet gösteren “Ndrangheta” cürüm örgütünde yönetici pozisyonunda bulunan ve “Uluslararası Uyuşturucu Ticareti” hatasından kırmızı bültenle aranan Luciano Camporesi’nin Türkiye’de bulunabileceğine dair 26 Ekim 2022’de İtalya İnterpolünden bilgi alındı.

İstihbarat Başkanlığı, İnterpol Daire Başkanlığı ve Antalya Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde Camporesi’nin, farklı bir isim üzerine düzenlenmiş yepyeni Fransız pasaportuyla Türkiye’ye girdiği tespit edildi.

Yapılan incelemelerde, suç örgütü yöneticisinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihte hakkında rastgele bir kırmızı bülten bulunmadığı anlaşıldı.

Camporesi, 12 Kasım’da yapılan operasyonda Antalya’nın Kepez ilçesinde yakalanarak, çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklandı.

Açıklamada, “Söz konusu şahısla ilgili olarak İtalya İnterpolü ile irtibata geçilmiş olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir.” tabirleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu