Haber

Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası için il seçimleri yapıldı

Wushu Kung-Fu Türkiye Şampiyonası Sanda ve Taolu il seçimleri 28-29 Ocak tarihlerinde Diyarbakır’da yapıldı. Seçmelere 57 erkek ve 44 kız olmak üzere toplam 101 sporcu katıldı.

Müsabakalar büyük çekişmeye sahne olurken, sporcular da birbirlerini geçmek için büyük çaba sarf etti. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Wushu Kung-Fu valilik seçmeleri SporHizmetler Daire Başkanı Ömer Buğday, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Bilal Şen ve çok sayıda sporsever katıldı.

Wushu Kung-Fu İl Temsilcisi Ramazan Şenol şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da her zaman farklı bir yere sahip olan Wushu Kung-Fu şubesinin yeniden canlanmasından, takımın heyecanını ve kararlılığını görmekten gurur duyduğunu söyledi. seçmelerde gençlik. Şenol, “Çalışmalarımız kentte wushu branşının bilinirliğini artıracak. Artık diğer spor dallarında olduğu gibi Wushu Kung-Fu ile ilgili daha çok program ve düzenlemeler yapmaya başlayacağız. Yardımcısı Abdurrahman Akyüz’e çok teşekkür ediyorum hocam. yarışlarda büyük cesaret gösteren ve emeklerini ortaya koyan sporcu arkadaşlarım, antrenör arkadaşlarım ve hakemlerimiz.” – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu