Haber

Vanlı kadınlar depremzedeler için kıyafet dikiyor

VAN’ın Özalp ilçesinde açılan kurslarda usta öğretici ve kursiyerlerden oluşan 120 kişilik kadın grubu, deprem bölgesinde ihtiyaç sahipleri için kıyafet dikmeye başladı. Kadınlar tarafından yapılan kamyonlar dolusu giysi deprem bölgesine gönderildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Özalp Kaymakamlığına bağlı Aile Güçlendirme Merkezi (ADEM) bünyesinde açılan kurslara katılan usta öğretici ve kursiyerlerden oluşan 120 kadın, deprem bölgesindeki ihtiyaç sahipleri için isteyerek geldi. Usta eğitmenler ve kursiyerler hem çocuklar hem de yetişkinler için eşofman, atkı, bere, oyuncak ve battaniye gibi pek çok giysiyi dikerler. Kursiyerlerin yaptığı kıyafet ve battaniyeler kolilere yerleştirildikten sonra tırlara yüklenerek beyin sarsıntısı alanına gönderildi.

Kurs eğitmeni Neslihan Öztürk, depremzedeler için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Yetişkinler ve çocuklar için iç giyim, eşofman, eşofman, battaniye, bere, atkı ürettik. Kadınlar için iç giyim ürünleri, yastık kılıfı, çarşaf ve battaniye üretiyoruz. Eşofman ve battaniye üretiyoruz. Ürettiğimiz kıyafetleri paketleyip deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine gönderiyoruz. Şimdiye kadar bir tır dolusu kıyafet gönderdik. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın.” Devam edeceklerini belirtirken kendilerine destek olan kaymakama teşekkür etti.

habercerkes.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu