Haber

Van Valisi Ozan Balcı’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Balcı, yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 8 Mart 1977’de alınan kararla, kadın haklarını anmak, sorunlarını çözmek ve kadınları geleceğe taşımak amacıyla 8 Mart’ın tüm dünyada Dünya Kadınlar Günü olarak kutlandığını belirtti. sosyal hayatta hak ettikleri yer.

Balcı, kadınların sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında etkin rol oynadığını belirtti.

“Aile kurumunun mihenk taşı, toplumumuzda müstesna bir yere sahip olan hanımlarımıza. Değerlerimizin temsilcisi, şefkatin, fedakarlığın, sabrın ve fedakarlığın simgesi hanımlarımıza. Savaş sırasında sırtında cephane taşıyan Türk kadınına. Milli Mücadele yıllarında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey kahraman Türk kadını! ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ diyen dinin mensupları olarak kadınlarımız, mücadelede daha aktif rol almaktadır. hayatın her alanında, hak ettiği değeri görmek, hayatımızda daha çok söz sahibi olmak toplumun her ferdi için bir misyondur.”

Balcı, vatanın ayrılmaz bütünlüğü ve milletin bekası için şehit olan kadınların, kahraman evlatlarını vatan uğruna feda eden annelerin ve şehit eşlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu