Ekonomi

S&P 500 Endeksi Yükseliyor Ancak Bazı Riskler Ortaya Çıkıyor – Sevens Rapor Analizi

Sevens Araştırma Raporu’nun son analizinde, S&P 500Geçtiğimiz hafta yeni bir rekor seviyeye ulaşıp 5.000 sınırını geçtikten sonra yükseliş trendini durdurabilecek potansiyel faktörleri değerlendirdi.

Şirket, piyasa katılımcılarının, hisselerin neden yükselişe devam ettiğini sorgulamak yerine, özellikle son dönemde yapılan açıklamalar ve istatistiklerin bu yükseliş eğiliminin ana desteklerini güçlendirmesinin ardından, hisselerin yükselişini sürdürmesinin nedenlerini düşünmesini tavsiye ediyor: Mayıs ayına kadar faiz indirimi ciddi. herhangi bir gerileme belirtisi olmaksızın istikrarlı ekonomik büyüme, enflasyonda devam eden düşüş ve güçlü kurumsal karlar.

Şirket, kanıt sunma sorumluluğunun kötümserlerde olduğunu ve şu ana kadar Federal Reserve’den gelen ekonomik göstergeler ve açıklamaların bu dört iyimser unsurdan herhangi birine karşı koymak için yeterli olmadığını söyledi.

Ancak Sevens Research, hala dikkat edilmesi gereken bazı risklerin bulunduğunu ve 5.000 kilometre taşının heyecanı arasında bu riskleri öne çıkarmanın çok değerli olduğunu kabul etti.

“Göstergeler aslında ekonomik genişleme, enflasyon ve Merkez Bankası politikaları açısından optimal bir duruma işaret ediyor. Ancak bu durum sonsuza kadar sürmeyecek ve bu piyasada olumsuz gelişmeler olacak, bu her zaman böyledir.”

Şirket, yükseliş trendinde artan temel riskler arasında faiz indirimlerine ilişkin hayal kırıklığı ihtimali, işten çıkarma sayısının artması, ticari gayrimenkul şubesi ve varlık değerlemelerinin yer aldığına dikkat çekti.

“Özetle, bu yükseliş eğiliminin olumlu haberler ve gerçek verilerle desteklenen iyimser beklentilerle desteklendiğinin farkına varmak hayati önem taşıyor. Aynı zamanda Ekim ayında (ve hatta 2023’e kadar) yatırımcılarda endişe yaratan riskler ortadan kalkmadı; henüz ortaya çıkmadılar.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu