Haber

Oryantiring turnuvasında zamana karşı yarış

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Oryantiring Vilayet Temsilciği işbirliğinde düzenlenen ‘Oryantiring etkinliğine’ katılan yaklaşık 1000 sportmen, 18 farklı kategoride maksatlara ulaşabilmek için kıyasıya çaba etti.

Bursa’da gençleri merkeze alan projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi, bu defa oryantiring sporuna gönül verenleri Bursa’da buluşturdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dayanak ve katkılarıyla Oryantiring Vilayet Temsilciği uyumunda Atatürk Kent Ormanı’nda yapılan etkinliğe, her yaştan yaklaşık 1000 sporcu katıldı. Türkiye’nin farklı noktalarından Bursa’ya gelerek müsabakada yer alan atletler, 18 farklı kategoride vakitle yarışarak amaçlara en kısa müddette ulaşmaya çalıştı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan parkurlarda ısınma tipleri atan iştirakçilere, çaba sonunda ikramlarda bulunuldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da aktifliğe katılarak atletlerle biraraya geldi. Oryantiring sporuna gönül veren gençler Lider Alinur Aktaş ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirirken, aileleri de yarışları büyük bir heyecanla takip etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, oryantiring sporuna hiç yabancı olmadığını söyledi. Oryantiring sporunun pek bilinmediği bir devirde İnegöl Belediyesi bünyesinde önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Lider Alinur Aktaş, “Yaptığımız çalışmalarla o periyotta meşale yakmıştık. Bu meşale artık Türkiye geneline yayıldı. Oryantiring sporu, bütün ailenin tıpkı anda katılabildiği bir spordur. Bursa hakikaten özel bir kent. Dağıyla, ovasıyla, deniziyle, gölleriyle, tarihi yerleriyle çok özel bir kenttir. Bu yüzden Bursa’da bu tür etkinlikleri arttırmamız gerekir. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’mızın marifetiyle daha hoş işlere imza atabiliriz. Hem kent içerisinde hem de ulusal ölçekte tertipler yapabiliriz. Bursa’da artık birçok sporcu uluslararası başarılar elde ediyor. Oryantiring’te de kıymetli muvaffakiyetler elde edilmesine temenni ediyorum. 1000’e yakın sporcu burada biraraya geldi. Katılan tüm sporculara ve ailelerine başarılar diliyorum” dedi.

Oryantiring Federasyon Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, ev sahipliğinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Çok bedelli bir tertibe imza eten Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki devirlerde de takviyesinin süreceğine inandığını lisana getiren Çolakoğlu, “Bursalılar gerçekten çok şanslı. Sporu seven bir başkanınız var. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz. Federasyon olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte daha büyük organizasyonlara imza atmaya hazırız. Bursa iklim, bitki örtüsü ve ormanlık alan bakımından oryantiring sporuna çok uygun. Katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da öbür atletlerle birlikte parkura çıktı. Elindeki haritayla belirlenen amaçlara ulaşmaya çalışan Lider Alinur Aktaş, bitiş noktasında genç atletlerle de sohbet etti. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu