Yaşam

Milyoner’de duygusal anlar! Elini kaybeden yarışmacının babasıyla yaşadığı diyalog Kenan İmirzalıoğlu’nu ağlattı

Kim Milyoner Olmak İster’de son soruya gelen Rabia Birsen Göğercin de 1 milyon liralık soruyu doğru yanıtlayarak büyük ödülün sahibi oldu. Esnaf olan babasına yardım ederken eli kıyma makinesine kaptırılan ve geçen yıl ampute edilerek biyonik kol kullanmaya başlayan Göğercin’in babasıyla ilgili söyledikleri, sunucu Kenan İmirzalıoğlu’na zor anlar yaşattı.

“BABAM BİYONİK KOLU İSTEDİ, PAHALI OLDUĞUNDAN BEN İSTEMEDİM”

Bir yıl önce kolunu kıyma makinesinde kaybettiğini söyleyen Göğercin, İmirzalıoğlu’na, “Biyonik kol sahibi olmaya nasıl karar verdiniz?” Şöyle konuştu: “Bu olay olduğu andan itibaren babam bu kolu her zaman yaptıracağını söyledi. Açıkçası ben istemedim. Bir elim daha var ve duruma alışırım diye düşündüm. Her şey yolunda gitti. benim için çok yeni, cihazı kabul edebileceğimi bilmiyordum, miktar biraz yüksek, yük olmak istemedim, babam ne olursa olsun demek istedi… Babam bu konuda ısrar etmedi Bahse girerim, doğrudan ‘Ben alacağım’ dedi. Babamla her konuşmaya gittiğimde ‘hayır o kol alınacak’ diyordu. En sonunda babama ‘Almayalım’ dedim. ‘Peki ya kızım, neden, neden, neden?’ dedi. “Tekrar tekrar sordu ve ‘Eğer o kolu almazsan, satın alma, o parayı çöpe atarım, yoksa satın alırsın ve asla giymezsin’ dedi.”

“ACIYI KONTROL ETMİYORUM, BABAMIN AÇISINDA GÖRÜYORUM”

“İyi ki almışız, çünkü babam mutlu. Kolumu görünce seviniyor. Biyonik kolumla hep el sıkışıyor. Ne zaman elini öpmek istesem o da bu eli uzatıyor. O da gördüğünde” kolunu kullanarak bana el sallıyor. Memnun olduk, Allah hepimizi mutlu etsin. Madem baba değilim, anlayamıyorum ama acıyı elimde değil babamın acısında gördüm. Beni üzen ellerimin olmaması değil babamın üzüntüsüydü.Çünkü her şeye alışabilirdim.Her şeyi anlatabiliriz.Başımıza hem hoş hem de kötü şeyler gelebilir.Sonuçta yaşıyoruz ve şükretmeliyiz. Nefes almanın kıymetini bilmeliyiz.Bazen sevdiklerinizin acısı acıdır. “Nefes bile alamıyor.”

KENAN İMİRZALIOĞLU GÖZYAŞLARINA BAĞILDI

Kenan İmirzalıoğlu gözyaşlarını tutamayarak, “Sen onun tek kızısın. Babam seni ne olursa olsun öldürür mü? Baba-kız sohbetinle bizi duygulandırdın. Sen ona yardıma gittiğin için baban çok üzüldü” dedi. Ünlü isim daha sonra genç yarışmacıya sarılarak, “Rabia sen nasıl bir insan oldun?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu