Haber

Orucreis Aile Sağlığı Merkezi’nde Geri Sayım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Oruçreis Mahallesi’ndeki aile sağlığı merkezi, park ve halı saha çalışmalarını denetleyen Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, incelemelerde hem çocuklardan hem de yetişkinlerden yoğun ilgi gördü. Onlarla tek tek ilgilenip keyifli sohbetler eden Önder Çolakbayrakdar; “Oruçreis Mahallemizde yapımını tamamladığımız aile sağlığı merkezimiz iç tefrişat çalışmalarının ardından en kısa sürede bölgede yaşayan hemşehrilerimizin hizmetine girmeye başlayacak. Buraya yapılan TOKİ evleri ile buranın nüfusu önemli ölçüde arttı ve bununla birlikte Kocasinan Belediyesi olarak bölgenin ihtiyaçlarını bir bir karşılamaya başladık. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Aile sağlığı merkezinin yanı sıra gençlerimizin çok istediği geniş bir park ve halı saha için de çalışmalara başladık. Parkın yapılmasıyla birlikte burada yaşayan vatandaşlarımıza da keyifli bir yaşam alanı sunacağız” dedi.

Geçtiğimiz aylarda yapılan saha araştırmasında gençlerin halı saha ve park yapılması talebini geri çevirmediklerini, söz verdiklerini ve bugün imalata başladıklarını belirten Önder Çolakbayrakdar; “Özellikle Kocasinan Belediyesi olarak yaptığımız tüm proje ve çalışmalarda; Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha iyi bir Kocasinan bırakmaktır. Bu doğrultuda gençlerimizin ve çocuklarımızın daha kaliteli zaman geçirebilmeleri ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için modern sosyal tesisler, parklar ve yaşam alanları inşa ediyoruz. Yavrularımıza elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Daha güzel yarınlar için projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sahada sergilediklerini sözlerine ekledi.

Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür eden gençler; “Teşekkürler Başkanım, halı sahanın yapımına başladınız. Çok mutluyuz” diyerek sevinçlerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu