Haber

Mark’ın komşusu olmak çok pahalı

İngiltere’nin Londra kentinde, bilimsel sosyalizmin kurucusu Alman filozof Karl Marx’ın mezarının bulunduğu tarihi Highgate mezarlığında yeni alanların satışı gündemde. Yeni defin yerlerinin fiyatının 25 bin liraya (yaklaşık 1 milyon TL) yaklaşması tartışma yarattı.

‘BU PAYI HANGİ KOMÜNİST ÖDEYEBİLİR?’

Sosyal medyada yapılan yorumlarda ise bedelin hiç de ‘Marksist’ olmadığı, ünlü filozofun mezarında ters dönebileceği belirtildi. Ölümünden sonra Marx’ın yanında mezara gömülmek isteyen komünistin bu tutarı ödeyip ödeyemeyeceği merak konusu olurken, The Guardian’dan Zoe Williams, dünyanın en zenginleri arasında yer alan ABD’li iş adamı Elon Musk’un bu meblağı yazdığını yazdı. , Marx’ın yeni komşusu olmak isteyebilir.

‘ÇEKİM MERKEZİ OLMAK’

Hürriyet’in haberine göre, Highgate Dostları Mezarlığı Vakfı Genel Müdürü Ian Dungavell, tartışmalara ilişkin bir açıklama yaparak, mezarlığın ‘yaşayan’ bir çekim merkezi haline gelmesi için yeni cenaze törenlerine yer verilmesinin önemli olduğunun altını çizdi. Aynı mezarlık 2015 yılında da gündeme getirilmiş, ziyaretçilerden alınan 4 sterlinlik giriş ücreti Marx’ın öğretileri üzerinde tartışmalara yol açmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu