Haber

Kütahyalı üreticilerden anlamlı bağış

Kütahyalı üreticilerden anlamlı bağış

KÜTAHYA Kütahya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Derneği üyeleri, deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için 600 küçükbaş ve 12 büyükbaş hayvan bağışında bulundu.

Birlik Lideri Bahattin Atakan, yardım kampanyasına Kütahyalı üreticilerin 600 küçükbaş ve 12 büyükbaş hayvan bağışladığını belirtti. Atakan, “Bağışlanan hayvanlar Kütahya Belediyesi mezbahasında kesilerek etleri Et-Süt Kurumuna teslim edilecek ve burada et kavurma yapılacak. Daha sonra ihtiyaca göre depremzedelere ulaştırılacak.” Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, kampanyaya gösterdikleri il için Kütahya’lı üreticilere teşekkür etti. Namazın ardından bağışlanan hayvanlar kesildi. Hayvan bağış kampanyasının finansman maliyetinin 1 milyon 500 bin TL civarında olduğu belirtildi.

Kampanyanın ilk etabının tamamlanması nedeniyle Kütahya Belediyesi mezbahasında düzenlenen programa Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Günay, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı ve Ertuğrul Cevahir ile hayvan üreticileri katıldı. .

haber-taslicay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu