Haber

Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği’ne 1,4 milyon liralık bütçe

Erdoğan DEMİR – Keşan Postası / EDİRNE (İGFA) – Edirne Saros Turizm Altyapı Birliği (ESTAB)’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Birlik Lideri Süleyman Gürsel Paçaman başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki unsurlar görüşülerek karara bağlandı.

Yoklama ve açılışın akabinde Birliğin 2023 Bütçesi 1 milyon 394 bin 506 TL olarak oybirliği ile kabul edildi.

3.maddede yer alan birliğin faaliyet alanı içerisinde bulunan Turizm dokümanı olan ve Turizm Dokümanı olmayan otel, pansiyon ve konaklama tesislerinden alınacak olan iştirak hissesinin belirlenmesi unsuru salt çoğunluk olan 14 üye sayısı sağlanamadığı için bundan sonraki meclise ertelendi. 4.maddede yer alan 2023 yılında 1 adet kontratlı işçi çalıştırılması hususu de oybirliği ile kabul edildi. 5. ve 6. unsurdaki mevzular da yeniden salt çoğunluğun sağlanamamış olması nedeniyle bundan sonraki meclise bırakıldı.

Meclisin son unsurunda konuşan Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu ile Otel İşletmecisi Mustafa İşçimen de ESTAB ile ilgili görüşlerini lisana getirdi.

Başkan Helvacıoğlu, ESTAB olarak belediyelerin, Özel İdare’nin ve meclis üyelerinin ESTAB Başkanı’nı yalnız bıraktıklarını belirterek, “ESTAB önemli bir kurum trizm için çok daha iyi işler yapabilmeliydi, ama gerekli desteği alamadığı için maalesef yeteri kadar çalışamıyor. 10 Aralık da bir Saros Çalıştayı yapılacak bunu iyi değerlendirmeli ve ESTAB’ın sıkıntılarını burada dile getirmeliyirz. ESTAB’a sadece Keşan Belediyesi üye değil Enez Belediyesi de var ve Özel İdare de üye onlardan da gerekli desteği istemeliyiz” dedi.

İşçimen ise, ESTAB’ın içinde oluşturulacak bir komite kurularak zahmetleri ve sıkıntıları bir rapor haline getirilerek bunların tahlili için gerekli çalışmanın yapılmasını önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu