Teknoloji

Çok yakında gökyüzünde uçan ölü kuşları görmeye hazır olun

Yakında gökyüzünde uçan ölü kuşları görebiliriz. Yeni bir araştırmaya göre, bilim adamları ölü kuşları alıp onları insansız hava aracına dönüştürmeyi başardılar.

New Scientist dergisinde yayınlanan yeni bir makaleye göre, insansız hava araçlarını ölü kuşlara yerleştirmeye dayalı bir proje, gelecekte yırtıcı yaşamı gözetleme tekniğimizi geliştirmemize yardımcı olabilir.

Elbette bu ölü kuş dronları sadece vahşi yaşamı izlemek için kullanılmayacak. Bunun yerine, özellikle mühendisler kanat çırpan dronlar yapabiliyorsa, orduda da kullanılması muhtemel görünüyor.

Buradaki genel fikir, insanlara vahşi yaşamı daha uygun bir şekilde koruma altına almaya odaklanmış gibi görünüyor. Doğa ile uyum sağlayan ölü kuş drone’ları ile bunu yapmak mümkün ancak bunun askeri amaçlar için nasıl kullanılabileceğine dair çıkarımlar elbette kimilerini endişelendiriyor.

Yukarıdaki görselde de görülebilen drone’lar aslında oldukça gerçekçi görünüyor. Bunun nedeni ise araştırmacıların bu işi yapabilmek için mumyalanmış sülün ve güvercinlerin cesetlerini toprağa çıkarmış olmaları. Elbette, iniş yeteneği de dahil olmak üzere daha gelişmiş bir hareket aralığını uygulamak için daha fazla gelişmeye ihtiyaç vardır.

Bu ölü kuş dronları, araştırmacıların ölü hayvanları bir şekilde hayata döndürdüğünü ilk kez görmüyoruz. Daha önce, araştırmacılar garip ve korkutucu bir deney yaptılar. ölü örümcekleri minicik robotlara çevirmişlerdi.

haberkoycegiz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu