Haber

Arnavutköy’de Sigara İzmaritinden Çıkan Yangının Güvenlik Kamerası Görüntüleri Ortaya Çıktı

Arnavutköy’de dün akşam saatlerinde iki binanın ortasındaki boşluğa dizilen liflere atılan izmarit, yangının önce bir depoya, ardından markete ve 6 katlı 2 binaya sıçramasına neden oldu. Yangının başladığı ana ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde binadan atılan izmaritin ardından dumanların yükseldiği ve ardından alevlerin hızla büyüdüğü görüldü.

Arnavutköy İslambey Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Caddesi’nde dün akşam saatlerinde endişe dolu anlar yaşandı. İki binanın ortasındaki boşluğa dizilen lifler, fırlatılan sigara izmaritleri nedeniyle alev aldı. Alevlerin liflerde hızla büyümesiyle yangın, zemin katta bulunan bir depoya, ardından üst katta bulunan markete ve 6 katlı 2 binaya sıçradı. Alevlerin hızla büyüdüğü yangına çok sayıda itfaiye sevk edildi. Ekipler saatlerce süren çalışmanın ardından yangını kontrol altına almayı başardı. Polis ekiplerinin çalışmaları devam ederken, yangının ilk çıkışına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde sigara izmariti atıldıktan sonra dumanın arttığı ardından alevlerin hızla büyüdüğü görüldü.

2 bina kullanılamaz hale geldi

Yangın sonucu bir depo, bir market ve 6 katlı iki bina kullanılamaz hale geldi. Binaların dış cephelerinde açıklıklar açılmış, çarşı eserleri küle dönmüştü. İş yeri yanmaktan son anda kurtarılan bir kişi duruma tepki gösterdi.

Yangının çıktığı binaların yanında dokuma atölyesi bulunan ve yangın anında dükkanının şartlarını kapatarak işlerini çıkarmaya çalışan işletme sahibi Muhsin Şahin, “Dün gece burada bulunan süngerlere izmarit attılar. Kıvılcım bir anda yükselip binalara kadar çıktı. Tek söylemek istediğim vatandaş duyarlı, sigaralar tamamen söndü ve etrafa saçılmadı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu