Haber

Afişlerin LGBT renkleriyle yapıldığı iddialarına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yanıt

Sosyal medyada “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı” yazılı yıllar öncesine ait bir afiş paylaşıldı.

“POSTALAR KALDIRILDI”

İddialar üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iddiayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü için aşağıdaki ifade istenmiştir. Bazı sosyal medya hesaplarından kasıtlı ve iyi niyetli olmayan bir karalama kampanyası daha gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. Hazırlanmıştır. Sağlık Bakanlığı döneminde ve kullanımdan kaldırılmıştır.

“BAKANLIĞIMIZ YAPILMAK İSTİYOR”

Aile kurumunu güçlendirme yönündeki çabaları kamuoyuna malum olan Bakanlığımız yeni yapıldığı gibi tedavüle konulan imajla yıpratılmak istenmektedir. Görüntüde Bakanlığımız bazı sembollerle ilişkilendirilmeye çalışılsa da bizim bu konudaki duruşumuz hem bakanlık hem de hükümet olarak nettir. Bugüne kadar olduğu gibi aile kurumumuza zarar verebilecek her türlü akıma karşı tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

“POSTERLER YILLAR ÖNCE”

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de konuyla ilgili paylaşımda bulundu. Paylaşımda, “Yıllar öncesinden afişlere destek gösterilerek ortaya atılan ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı LGBT renkleriyle afiş yaptı’ tezi manipülasyon içermektedir. Bakanlık zarar verebilecek her türlü harekete karşı önlem almaktadır. aile kurumu.” kelimeler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu