Haber

2023 ANALİG Masa Tenisi Kız-Erkek Grup Şampiyonası Ağrı’da Başladı

Ağrı’da 2023 Analig Osman Bayrakdar Dönem Masa Tenisi Kız-Erkek Grup Şampiyonası maçları başladı.

gençlik ve Spor Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sporun yaygınlaştırılması, daha fazla müsabaka düzenlenmesi, kulüpler ve milli takımlar için altyapı oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALIG) projesi kapsamında Masa Tenisi Kız-Erkekler Şampiyonası maçları oynandı. 16 – 19 Haziran 2023 tarihlerinde Ağrı’da saygı ile gerçekleştirildi. Yürüyüş ve kültür gezisi ile başladı.

Depremzedeler için Onur Yürüyüşü

2023 ANALİG Osman Bayrakdar Dönemi Masa Tenisi Küme Maçları öncesinde, Asrın Felaketi’nde kaybettiğimiz Gençlik ve Spor Ailemizden 78 genç ve spor arkadaşımız için tüm takımların katılımıyla Saygı Yürüyüşü düzenlendi. ve tüm şehitlerimiz için.

İshak Paşa Sarayı’nda Kültür Gezisi

2023 Osman Bayrakdar Dönemi ANALİG Masa Tenisi Küme Müsabakaları için ilimizdeki sporculara yönelik Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı’nda kültür gezisi düzenlendi. Sporcular tarihi mekanda keyifli vakit geçirdi.

2500 Kişilik Spor Salonunda Müsabakalar Başladı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde açıklamalarda bulunan Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, sporcuları Ağrı’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Sporu tabana yaymak, kulüpler ve milli takımlar için alt yapı oluşturmak hedefleri doğrultusunda hayata geçirilen Anadolu Yıldızlar Ligi projesinde dönemin son finali Ağrı’nın ev sahipliğinde oynanacak.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Türkiye Şampiyonası’nı güzel bir şekilde tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Tüm takımlara başarılar diliyor, güzel ve keyifli maçların oynanmasını diliyorum” dedi.

Van, Tunceli, Kars, Muş, Iğdır, Malatya, Elazığ, Bingöl, Bitlis ve Ağrı’dan yaklaşık 60 sporcunun mücadele edeceği Analig Masa Tenisi grup maçları, 19 Haziran Pazartesi günü oynanacak final maçları ile sona erecek. – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu