Haber

Üvey Babaya Karşıyaka’da Üvey Kızına Nitelikli Cinsel İstismardan 15 Yıl Hapis Cezası

Üvey kızı Ş.İ.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık YB. İZMİR’in Karşıyaka ilçesinde (16), ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Karşıyaka’da özel bir kolejde okuyan Ş.İ., geçen yıl 8 Eylül’de okul psikolojik danışmanına, annesinin imam nikahlı eşi YB tarafından cinsel istismara uğradığını söyledi. Öğretmenin durumu bildirmesi üzerine anne şikayetçi oldu. Çocuk İzlem Merkezi’nde bir konuşma yapan Ş.İ., oturma odasında uyurken YB tarafından cinsel istismara uğradığını söyledi. Gözaltına alınan YB, hakkındaki suçlamaları reddetti. YB, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcı, iddianamede sanık hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 24 yıla kadar hapis cezası istedi. İddianame, Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi. YB, duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları reddederken, mağdur anne ve çocuğu şikayetlerini yineledi. Sanıkların yargılanmasına geçen Pazartesi günü devam edildi. Duruşmada konuşan anne S.Ç. “Kızımın doğum gününde böyle bir olay oldu. Her gün her saniye acı çekiyorum. Bir daha kızımın doğum gününü kutlayamayacağız.” Beraatini talep eden tutuklu sanık, “Sevdiğim kadını olay nedeniyle kaybettim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

‘KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ’ Savunmaların ardından karar açıklandı. Davanın ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan açıldığını belirten heyet, sanıkların eylemlerinin ‘çocuğun cinsel istismarı’ kapsamında olduğu sonucuna vardı. Bu nedenle heyet, sanığa ’18 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar’ suçundan 10 yıl hapis cezası verirken, üvey baba olması ve mağdur çocuğa bakmakla yükümlü olması nedeniyle cezayı 15 yıl olarak değiştirdi. . Heyet kararında indirim uygulamamıştır. Çocuğun ve annesinin avukatı Ali Balcı, karara itiraz edeceklerini söyledi. Balcı, “Dosya kapsamında eldeki deliller ışığında üvey babanın ‘nitelikli cinsel istismar’ suçunu işlediği açıktır ancak buna rağmen heyet, çocuğa cinsel istismar suçundan hüküm giymiş ve tespit etmiştir. Eksik bir ceza. Verilen cezanın yetersiz olduğunu düşünüyoruz ve karara itiraz edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu