Yaşam

Depremde 11 ailesini kaybeden Uğur Aslan, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde ağır hasara yol açtı. Binlerce binanın yıkıldığı depremde 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Aralarında ağabeyi, teyzesi ve yeğenlerinin de bulunduğu 11 yakınını Hatay’da kaybeden oyuncu ve müzisyen Uğur Aslan, yaşadığı zor günleri anlattı.

“DEPREMDE 11 AİLE ÜYESİNİ KAYBEDİM”

Kanal D ekranlarında yayınlanan “Müzikçiler Anlat Bize” programına konuk olan Uğur Aslan, deprem felaketini anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmakta güçlük çeken oyuncu, “Ailemden 11 kişiyi kaybettim. İnsan böyle garip bir durumda felakette teselli bulmayı öğreniyor. Bu anlatılacak bir şey değil. Ben bu durumu bir savaş olarak görüyorum. Sürekli deprem bölgesinde. İyileşmek için sürekli birilerine dokunmaya çalışıyorum. Et, enkazdan çıkamıyorum”. Bir süre sonra yeğenim çıktı. 2. günün akşamı diğer yeğenim ile yola çıktık. Kardeşi enkazda, kardeşim enkazda. Bu çok garip bir hikaye. 15 milyon insanımız etkilendi. Çok zor” dedi.

GÖZYAŞLARINI KONTROL EDEMİYOR

Sosyal medyada deprem bölgeleriyle ilgili bazı paylaşımlara tepki gösteren Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok önemli bir sınav veriyorsunuz. Bir başkasına ne kadar katkı verdiğinizle ölçülüyorsunuz. Bu süreçteki huzurunuza ve şefkatinize bakın. Oradakiler neler yaşıyor.Yeğenimin geçen yıl evlendiğim gelinliğine.’Anlaşma yaptığım adam bana öğlen ‘8500 TL’ye çıkardım’ demesin. insanların vicdanları satılıktır.”

Uğur Aslan, Hüsnü Şenlenen klarnet çalarken gözyaşlarına boğuldu.

haberhonaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu