Haber

Cemal Enginyurt’tan Kılıçdaroğlu’na ‘Fare Suratlı’ diyen Mehmet Akif Alakurt’a zehir gibi sözler!

Adanalı dizisinde hayat verdiği ‘Maraz Ali’ karakteri ile tanınan Mehmet Akif Alakurt, son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan paylaşımlar yapan eski oyuncu, çok ağır sözler söyledi. Bu duruma sessiz kalmayan DP Milletvekili Cemal Enginyurt, sert açıklamalarda bulundu.

Mehmet Akif Alakurt, Sıla dizisinde ‘Boran’ ile Adanalı’da canlandırdığı ‘Maraz Ali’ karakteri ile hafızalara kazınmıştı.

Mehmet Akif Alakurt’un dünden beri sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında yer aldığını eminim fark etmişsinizdir.

Bunun nedeni ise eski oyuncunun Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ağır sözleri.

Alakurt, “Biliyorsunuz Atatürk severleri Türkiye’nin her ilinde bulabilirsiniz. Tunceli bu konuda bir istisna. Bu küstah adam ve yandaşlarının 20 yıllık başarısızlığına rağmen, onun bu konuda dik durma ısrarını sorgulamak gerekiyor. CHP’nin başkanı.

Yaptığı paylaşımla sosyal medyanın ayaklanmasına neden olan Alakurt, bir paylaşım daha yaptı. Bu kez de “Umarım bu tarla faresi suratlı adamın Tuncelili olduğunu biliyorsunuzdur” dedi.

Eski oyuncunun bu ağır sözleri binlerce kişi tarafından eleştirildi. Mehmet Akif Alakurt’a karşı birçok cephe alan isimler de oldu.

Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, bu paylaşımının ardından ağzını açıp gözlerini yumdu.

Sözcü TV ekranlarında yayınlanan Karşıyaka programına konuk olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Alakurt ile uzun süre konuştu.

Enginyurt, sözlerine şöyle başladı: “Kendisine sanatçı, ‘ahlaksız müptelası’ diyen Kılıçdaroğlu Bey’e çok ağır sözler söylüyor.

CHP’de toplumsal değişim var mı? Bugün kendisine sanatçı diyen Kılıçdaroğlu Bey’e ‘ahlaksız müptelalardan’ çok ağır sözler söylediğini görüyorum. Altında ‘değişim’ isteyenler ‘ne güzel söylemiş’, ‘az söylemiş’ diyor. Şimdi bu nasıl CHP olabilir? Bu nasıl toplumsal bir değişim olabilir? Sayın Kılıçdaroğlu halen CHP’nin genel başkanıdır. Sayın Kılıçdaroğlu babadır, dededir, insandır.”

“Sanatçı diyen bir müptela, sanatçı müptelası olamaz, CHP genel başkanına ağza alınmayacak sözleri en sert şekilde söylüyor.”

Değişiklik isteyenlerde ‘Az bile dedin’ diyerek hakarete destek oluyor. Bunun için üzgünüm. Mücadele böyle değil, değişim böyle değil. Kişiliğine sahip çıkacaksın CHP siyasi anlamda babanın yuvasıdır CHP’ye canını veren Ali Haydar Fırat bir gayret sarf etti. O sanatçı şimdi kaçana hakkını verecek mi? CHP’liler bunun yansımasını en sert şekilde göstermelidir. Yeri ve göğü yok etmeleri gerekiyor. Sosyal medyadan o sanatçıyı linç etmeleri gerekirken, bir bakıyorsunuz ‘git’, ‘az demiş’, ‘sağlıklı’ diye bir şey yok.”

“Ben buna tepki gösteriyorum. Diyorum ki; mücadeleyi sokağa yansıtmalıyız.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Başa dön tuşu